Hayret Türkiye

Araba Hırsızlarının Bu Yöntemine Dikkat!

Hırsızların arabanın kapı koluna yerleştirdiği bozuk paralara dikkat!

Araba Hırsızlarının Bu Yöntemine Dikkat!
18 Kasım 2017 - 4:58 'de eklendi ve 9444 kez görüntülendi.


Araba hırsızlarının kapı koluna yerleştirdikleri bozuk paralara karşı aman dikkat…

Artık son model arabalarda yapılması çok zor olsa da trafikte ve yollarda gördüğümüz birçok araba bu yönteme karşı savunmasız.

Alışverişe gittiğinizde, arabayı bir yan sokağa park ettiğinizde kapıları kilitlemeyi asla ihmal etmezsiniz, çünkü arabanın içinde değerli eşyalarınız vardır. Fakat işinizi halledip arabaya döndüğünüzde içerideki bütün eşyaların gittiğini düşünsenize, tam bir kabus. Hem de hırsızlığın nasıl olduğuna dair tek bir fikriniz bile olmaz, çünkü ne kapı zorlanmıştır, ne camlar kırılmıştır ne de başka bir iz bırakır bu yöntem. Peki o yöntem nedir?

Oto hırsızlarına karşı tedbirler, araba üreticileri tarafından her geçen gün gelişmekte fakat bazen bu yöntemler geç kalmakta veya bize gelmemekte. Çünkü son model sıfır araba almak herkes için mümkün değil. Eğer arabanız en son güvenlik tedbirleriyle donatılmışsa bu hırsızlık yönteminden çekinmenize gerek yok, fakat biraz daha eski bir model arabanız varsa tedbiri asla elden bırakmayın.

Bu yönteme göre araç park halindeyken, şoförün dikkatsizliğinden faydalanan hırsızlar arabanın kapı kollarından birine bozuk para sıkıştırıyorlar. Sonra sizi takibe alıp aracınızdan uzaklaşmanızı bekliyorlar. Siz araçtan uzaklaştıktan sonra kapalı zannetiğiniz ama aslında açık olan kapıyı kolayca açıp araca giriyorlar. Böylece değerli eşyalarınızı ele geçirebilmekteler. Fakat siz veya bir yakınınız aracın kapısının kolunu kontrol ettiği anda bozuk para düşmekte ve büyük bir tehlikeyi atlatmış olmaktasınız.

Aracın kapısı dışarıdan kapalı gözüküyor fakat aslında açık, eğer üst düzey bir arabaya sahipseniz, birçok üst düzey arabanın gelişmiş güvenlik tedbiri sayesinde kapıların kapalı olmadığını sistem size söyleyecektir yani bu yöntem işe yaramaz fakat sistemin sesli veya ışık ile yaptığı kapı açık uyarısını da dikkate almanız gerekli. Yoksa yine bu yönteme maruz kalabilirsiniz.

Tedbiri elden bırakmamak gerekli,siz siz olun, otomobilinizi güvenli olmayan bir yere park ettiğiniz zaman kapı kollarına dikkat edin. Bu işlem 10 saniyeden fazla sürmez.

Hırsızların bu yöntemini sevdiklerinizle ve arkadaşlarınızla mutlaka paylaşın ve bu yöntemi etkisiz hale getirin. Teşekkürler…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER