Hayret Türkiye

Anne Prizde Şarj Aletini Unuttu Dakikalar Sonra Çocuğunun Başına Ne Geldi…

ANNE ve BABAlar Bu Haberi Mutlaka Okuyun!

Anne Prizde Şarj Aletini Unuttu Dakikalar Sonra Çocuğunun Başına Ne Geldi…
18 Mayıs 2018 - 10:41 'de eklendi ve 10475 kez görüntülendi.


LÜTFEN DİKKAT! Bir anne başına gelen olay sonrası herkesi uyarıyor! Bebeğinin ağzı şarj cihazının ucundan yandı. Kentuckyli bir anne olan Courtney Davis bebeğinin başına gelen kazayı herkesi uyarmak için facebook hesabında paylaştı ve paylaşım 300 binden fazla kişi tarafından paylaşıldı.

agzi yanan bebek

Anne ve babaları şarj cihazlarını bebeklerinin ulaşamayacağı yerlerde tutma konusunda uyarmak amacıyla paylaştığı gönderide Courtney Davis bebeğinin yanan ağzının fotoğraflarını paylaştı.

Çocuklarımızı korumak için elimizden geleni yaparız fakat bazen aklımızın ucundan bile geçmeyecek şeyler olabiliyor. Şarj cihazından bir bebeğin zarar görebileceğini belki daha önce düşünmediniz bile.

Fakat bu olay gösteriyor ki şarj cihazlarını mutlaka küçük çocukların erişemeyeceği yerlerde tutmalısınız. (Fotoğraflar rahatsız edici olabilir lütfen dikkat!)

Bu fotoğraf ise aynı gün içerisinde çekilmiş.sarj aletinden agzi yanan bebek 1

Aslında şarj aletlerini prize takılı bir şekilde ortalıkta bırakmadıklarını belirten kadın, o gün yoğunluk sebebiyle unuttuğunu 19 aylık bebeğinin ise çok kısa bir süre içerisinde bu kazayı yaşadığını söylüyor. Bu fotoğraf bebeğin ağzının yandığı gece çekilmiş.

sarj aletinden agzi yanan bebek

Davis gönderisinde söylediğine göre doktorlar bu yanığın elektrik yanığı olduğunu söylemişler fakat yanık bölgesine herhangi bir koyamacaklarını çünkü bebeğin bunu yalama ihtimali olduğunu belirtmişler. Dördüncü günde ise bebeğin ağzı bu şekilde görünüyor.

sarj aletinden agzi yanan bebek 4. gun

Bebeğin yanığı hissetmediğini ve herhangi bir rahatsızlık yaşamadığını belirten Davis bu yaşadığı bu durumu önce arkadaşlarıyla paylaşmış onların telkinleriyle de sosyal medyada bütün anne ve babaları uyarıyor. 6. Gün olarak paylaştığı fotoğraf.

sarj aletinden agzi yanan bebek 6. gun

Davis, anneler, babalar, nineler ve dedeler, bebek bakıcıları ve diğer herkes lütfen şarj aletlerinizi bebeklerin erişebilecekleri yerlerde tutmayın. Benim bebeğim kurtuldu fakat bir sonraki kaza böyle olmayabilir diyor ve herkesi uyarıyor.

Davis sosyal medyada yoğun ilgi gördü ve uyarısı on binlerce kişi tarafından paylaşıldı. Bu süreçte Davis bebeği hakkında olayı takip edenleri bilgilendirmeye devam etti.

Güncelleme 1: Bebeği Gabby’nin ağzının daha iyi durumda olduğunu söyledi ve yeni bir fotoğraf daha yayınladı. 12. Gün.

sarj aletinden agzi yanan bebek 12. gun

Doktoruyla yaptığı görüşmeler sonrasında bebeğinin ağzının çok daha iyi göründüğü fakat yine de bir plastik cerrah ile de görüşeceklerini belirtiliyor. Hangi şarj aletini kullandığını soranlara ise bir dükkandan aldığı SAMSUNG Note 5’e uyan bir şarj cihazı olduğunu söylüyor.

Güncelleme 2: Plastik cerrahla yaptıkları görüşme sonrasında iyileşmesinin iyi olduğunu ve tekrar görüşeceklerini belirtiyor.

Eğer bu olayın kimsenin başına gelmeyecek çok nadir bir vaka olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Uzmanlar küçük bebeklerin kabloları çiğnemekten hoşlandıklarını belirtiliyorlar. Prizde bırakılan kablolar çiğnendiği takdirde gerçekten çok tehlikeli bir durum arz etmekte. Bu gibi durumlar sebebiyle yanık vakalarına rastlanıldığı aktarılıyor.

Eğer sizin evinizdeki kablolarda çocuklarınızın özellikle bebeklerinizin ulaşabileceği yerlerde ise tedbir alın. Şarj aletlerinizin yerini değiştirin.

sarj aleti prizde birakmayin

Yüksek ve ulaşılması güç olarak şekilde kablolarınızı saklayın ve en önemlisi şarj etmiyorken prizde bırakmayın. Prizde bırakılan şarj aletleri bir kaç saniye içerisinde evladınızın hayatını tehlikeye atacak şekilde zarar verebilir.

Çocukları olan bütün anne ve babaları uyarmak için bu haberi onlarla paylaşın!Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER