Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Anne karnındaki bir bebeğin hayalleri.

Devamını Oku…
02 Aralık 2017 - 7:24 'de eklendi ve 556 kez görüntülendi.


Anne karnındaki bir bebeğin hayalleri.

5. gün; Henüz yeni var olmaya başladım.Varlığımı ne annem ne de babam bilmiyor.Küçücüğüm bir elma çekirdeği kadar. Ama ne de olsa ben, benim. Belirli bir şekle girmediğim halde, benliğimi hissediyorum. Kız olacağım ve çiçekleri seveceğim.

20.gün; Annem beni kendi kanı ile besliyor. Kalbinin alt yönünde beni barındırıyor. Hoşuma giden şu ki, henüz hiç bir şeyden haberdar değil.Biraz büyüdümse de her hangi bir hareket yapacak kudrette değilim.

25.gün; Bundan bir yıl sonra rahatça gülebileceğim, Daha sonra konuşabileceğim ağzım teşekkül etmeye başladı. Düşünüyorum da, söyleyeceğim ilk kelimenin ‘anne’ olacağından eminim. Kim iddia ediyor henüz bir varlık olmadığımı! Sonuçta bir parça ekmek kırıntısı da, ekmek değil mi?

30.gün; Bir aylığım veu gün ilk olarak kalbim atmaya başladı. Bundan böyle hayatım boyunca sevgiyle, neşeyle atacak. Ben kalbimi sevgilerle dolduracağım.

35.gün; Her gün biraz daha büyüyorum. Kollarım ve bacaklarım biçimlenmeye başladı. Fakat bu bacaklarımla anneme koşmak ve kollarımı açıp babama sarılmak için henüz erken.40.gün; Parmaklarım çıkmaya başladı. O kadar küçücük ki, beni bile şaşırtıyor. Yine de hoşuma gidiyor. İleride onlar annemin yüzünü okşayacak,bir bebeği okşayacak, top oynayacak ve çiçek toplayacaklar.

45.gün; Bu gün annem doktora gitti. Varlığımdan böylece haberdar oldu. Sevinmiyor musun anneciğim? Kısa bir süre sonra kollarının arasında olacağım.Annemle babam kız olduğumdan habersizler. Belki de bir erkek veya ikiz bekliyorlar. Onlara sürpriz yapacağım.

50.gün; Yüzüm tam olarak biçimlendi.Umarım anneme benzerim, gözlerim, yüzüm. Artık çevreme bakabiliyorum. Fakat bulunduğum yer çok karanlık. Yinede mutluyum, yaşıyorum. Kısa bir süre sonra gözlerim dünya ışığı görecek.

Diğer çocukların oynamasını seyredebileceğim. Denizleri, dağları, gökkuşağını henüz görmedim. Bunlar nasıl şeyler? Sen nasıl bir varlıksın anneciğim! Bir görebilsem.

55.gün;Anneciğim, kalbinin sesini duyuyorum. Benim kalbimin atışlarını da sen hissedebiliyor musun? Çok sağlıklı bir kız olacağım. Bazı bebeklerin dünyaya gelmeleri güç oluyormuş. Fakat iyi ve tecrübeli doktorlar yardım ediyor.

Bazı kalpsiz annelerin, bebeklerini istemediklerini de biliyorum. Ama ben dünyaya gelmek, kollarında uyumak, yüzüne bakmak istiyorum anneciğim. Sende beni aynı sevgiyle bekliyorsun değil mi? Beni koklayacak mısın? Çok sevecek misin?

60.gün;Ah anneciğim! Niçin hayatıma son vermelerini istedin? Neden buna izin verdin? Halbuki bir arada öyle mutlu günlerimiz olacaktı ki, Anneciğim… Anneciğim… Lütfen paylaşın…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER