Hayret Türkiye

7 Saat süren ameliyat sonrası bakın ağzından kaç diş çıkarıldı!

Hemen ameliyat dediler ve…

7 Saat süren ameliyat sonrası bakın ağzından kaç diş çıkarıldı!
22 Kasım 2017 - 4:58 'de eklendi ve 2029 kez görüntülendi.


Şiddetli ağrı sebebiyle doktora başvuran genç muayene edildi ve dünya dişçilik tarihine geçen bir olay yaşandı.

17 yaşındaki genç adam 6-7 saat kadar süren bir ameliyata alındı ve ortaya şu görüntüler çıktı…

Hindistan, Mumbai’de meydana gelen olayda genç adamın, sağ alt çenesindeki ağrı üzerine ailesi gördü ve hemen çocuğu doktora götürdüler.

Operasyon Sir Jamsetjee Jeejebhoy Hastanesinin diş hekimleri tarafından gerçekleştirildi.
Ameliyatı yapan doktorlar gencin sağ alt çenesinde büyük şişlik gördüklerini ve bunun üzerine yaptıkları testler sonucunda gencin ameliyata ihtiyacı olduğuna karar verdiklerini söylüyorlar.

Saatler süren ameliyat sonrasında gencin ağzından 232 diş çıkartıldı..

Çocuğun ağzında bulunan toplam diş sayısının 350’den fazla olduğunu tahmin ettiklerini söyleyen doktorlar, bu sayının bir rekor olduğunu belirtiliyor.
Hindistan’da meydana gelen bu olayın dünya tıp tarihine geçmiş olduğu zannediliyor.

Gencin ameliyatından bazı kareler. Ameliyatın yapıldığı yerle ilgili çekilmiş fotoğraflar, dışardan pek belli olmadığından daha erken müdahele edilemediği tahmin ediliyor. Ağrı olmasa belki de daha uzun bir süre genç adam ağzında yüzlerce diş ile yaşamaya devam edecekti.

Böyle haberler insana diş sağlığının ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor. Dişlerinizdeki sarılığı ve tartarları temizliyor musunuz? Tartarlar diş sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir.

Diş sarılığı ve tartarları yok etmek  bu yöntem ile çok basit! Bu kolay yöntem ile bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz

Diş tartarları tedavi edilmediği zaman diş eti hastalıklarına ve diş çürüklerine yol açar. Diş  sorunlarını aşmak için öncelikle bir hekime görünebilirsiniz.

Tabi birde evinizde uygulayabileceğiniz  yöntemler bulunmakta, hemde daha az maliyetli. Bunun için her yerde bulabileceğiniz bazı doğal maddeler gerekmekte.

Maddeler: Tuz, Su, Karbonat, Diş fırçası ,Antiseptik ağız yıkama gargarası

Kürdan (Plakları temizlemek için kullanacağız)

Çilek ve Domates: Belkide  buna  inanmayacaksınız, fakat domatesler ve çilekler ağız sağlığı için etkili ve  mükemmel bir çözümdür çünkü C vitaminin bakımından oldukça  zengindirler.

Yapacağınız şey, bu meyveleri direkt olarak dişlerinize sürüp yaklaşık 5 dakika bekletmektir. Böylece, tartar birikimi yumuşayacaktır. Bu uygulamanın ardından  ağzınızı ılık suyla karışık porsiyon soda ile temizleyin.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER