Hayret Türkiye

Alzheimer Riskini Azaltmak İçin… Mutlaka Okuyun!

Bu hastalığın tedavisi yok, ancak yakalanma riskini azaltmakı için bunları yapabilirsiniz.

Alzheimer Riskini Azaltmak İçin… Mutlaka Okuyun!
16 Ocak 2018 - 13:11 'de eklendi ve 386 kez görüntülendi.


Alzheimer Hastası Olmamak İçin Terk Etmeniz ve Edinmeniz Gereken 9 Alışkanlık… Bu hastalığın tedavisi yok, ancak yakalanma riskini azaltmakı için bunları yapabilirsiniz.

Demans rahatsızlığı bulunan  bir yakınınız  varsa rahatsızlığın birey ve ailenin yaşadığı etkiyi çok daha iyi anlarsınız. Alzheimer bir demans türüdür ve ne yazık ki  tedavi edilemiyor.

Peki haftada üç defa egzersiz  yapmanın bu rahatsızlığa  yakalanma ihtimalinin %70 azalttığını hiç duydunuz mu?

Kullanılan ilaçlar rahatsızlığın  belirtilerini hafifletirken, Alzheimer’ın  kesin olarak hala tedavisi yok. Bu rahatsızlığa yakalanmak  istemiyorsanız  hayatınızdan çıkarmanız gereken gereken 9 alışkanlık:

Sigara içmek bedeninizin bazı kısımlarına  zarara yol açar, beyin de bu organlardan biridir. Sigara kullananların, kullanmayanlara oranla bu hastalığa yakalanma riski %45 daha yüksek.

Genellikle ilerleyen yaşlarda  B12 vitamini yetersizliği bulunmaktadır. B12, yumurta, et, balık ve deniz ürünlerinde  bol miktarda  bulunmaktadır. Düzenli bir şekilde egzersiz  yapın.

Böylece hem kalbiniz düzenli çalışacak hem de kan dolaşımı daha sağlıklı gerçekleşecek. Orta yaşlarda iseniz ve kolesterol yüksekse, yapılan çalışmalara  göre bu hastalığa  yakalanma riski oldukça yüksek.

D vitamini yetersizliği Alzheimer’a yakalanma risklerinden biri.  Araştırmacı Miia Kivipelto, bir konuşmasında “D vitamini alımı Alzheimer’a yakalanmamak için önemli faktörlerden” diye ifade etti.

Çoğunlukla bilinmemekte ancak   kahve beyni  koruyor. Kahvede  magnezyum ve antioksidan vardır. Alzheimer  riskini  %50 azaltıyor. Bir araştırmaya göre günde bir fincan  kahve içmek Alzheimer’ı önlediğini belirtiyor. Beyninize de   aynı  kaslarınıza davrandığınız gibi davranmak gerekmekte.

Yeni şeyler öğrenmekten kaçınmayın. Yeni şeyler öğrenmek beyninizin  ekstra efor sarfetmesi  ve bu da sizi daha sağlıklı olmanıza fayda sağlar. Uyku beyin için oldukça  önemlidir. Uyku tam olarak alamamak  demansa sebep olacaktır.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz. Eğer Paylaştıysanız sizlere bir kez daha teşekkür ederiz…

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER