Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Hayattaki Altın Kurallarınız Bunlar Olsun.

Devamını Oku…
22 Kasım 2017 - 8:31 'de eklendi ve 2954 kez görüntülendi.


Hayattaki Altın Kurallarınız Bunlar Olsun.

1- Alabileceğin en güzel evi almaya çalış, iyi bir araç, güzel, geniş bir ev ve hayırlı bir eş ve ailen dünyadaki en güzel 3 nimettir. 2- Her ortamda anlatabileceğin 3 güzel fıkra öğren. 3- Sevinçlerini asla öteye gitme, yaşa ve paylaş. 4- Eşini seçerken dikkatli ol, dinimizin de dediği gibi, dış güzellik, itibar sahibi olmak veya zengin olmak için değil, eşinizi iyiliği, salih/salihalığı için evlenin. Hayırlı bir eş dünyada ve ahirette mutlu olmanızın en büyük sebebidir unutmayın.

5- Her gün, yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin, hareketsiz kalmak çok sağlıksızdır.
6- Her yemekten sonra şükretmeyi unutmayın, yemek duası olarak bilinen dualardan birini okumayı adet haline getirebilirsiniz. 7- Sırrını paylaşmadan önce 2 kere düşün. Sırrın seninken o senin kölendir, söyledin mi artık sen onun kölesisin diye eski bir deyiş vardır. Bu sözün manasını iyi düşün. 8- İşverenine haksızlık etme, ekmek yediğin yerin işi hakkıyla yap. Hakkını da yedirme.

9- Kaybedecek hiç bir şeyi olmayan insanlara karşı dikkatli ol. 10- Gözünün önüne güzel şeyleri koy, güzel şeyler ile meşgul ol. Olumsuzluklara boğulma. 11- Çocuklarına güzel gelenekler hediye et. Devamlı yaptığınız mutlu aile tabloları oluştur. 12- Dinin kitabını öğrenmek için kendine zaman ayır. 13- Her gün 5-6 bardak su içmeyi ihmal etme. 14- Seni seven insanların değerini bil ve onları korumak için her zaman çaba göster.

15- Ailene zaman ayırmak için elinden gelen her şeyi ama her şeyi yap. Bu yaptıklarının değerini sonra çok iyi anlayacaksın. 16- Kendine yapılmasından hoşlanmayacağın şeyleri başkalarına da yapmadığından emin ol. Davranışlarını buna göre değerlendir. 17- İyi bir evliliğin iki şartı vardır, a) Doğru insanı bulmak. b) Doğru insan olmak.
18- Evliliğini daha iyi daha güzel yapmak için bir şey yap. 19- Eleştirdiğinden daha fazla, öv, takdir et. Tebrik etmeyi ihmal etme, bundan asla utanma.

20- Merak etme karşındaki kendini bir şey zannetmez, kıymetinin bilindiğini görmeyi herkes ister, unutma. 21- Başarıyı parayla, imkanlarla değil, sevgiyle değerlendir. Ne kadar mutlusun ve niye mutlu değilsin buna odaklan. Mutluluğun kaynağı duygulardır, para ile sadece maddi şeyler alınır. 22- Para amaç değil araçtır, bunu asla unutma…

Ve Son Olarak, Hayatınızdaki kötü olayları düşünmeyi bırakın ve iyilere bakın yoksa sahip olduğunuz birçok güzelliği görmekte geç kalabilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER