Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Akşam annemle babam televizyon seyrediyorlardı.

Devamını Oku…
17 Ocak 2018 - 10:53 'de eklendi ve 1743 kez görüntülendi.


Akşam annemle babam televizyon seyrediyorlardı. Annem, “Geç oldu, zaten yorgunum, ben yatıyorum.” diyerek yerinden kalktı, mutfağa giderken çerez-meyve tabaklarını götürdü ve onları yıkayıp kaldırdı.

Sabaha hazır olsun diye çaydanlığı doldurdu, demliği boşaltıp çay koydu. Şekerliğin dibinde az var diye üzerine biraz ekledi. Kahvaltı için derin dondurucudan ekmek çıkardı, akşam yemeği için çözülsün diye de eti aşağıya koydu. Kahvaltı masasını hazırlamak için masanın üstündekileri topladı.

Telefonu şarja koydu, telefon defterini kapatıp yerine koydu. Sonra çamaşır makinesinden ıslak çamaşırları çıkarıp astı ve makineyi tekrar doldurdu. Banyodaki çöp sepetini boşalttı. Islak bir havluyu kurusun diye kalorifer peteğinin üzerine astı.

Babama bir gömlek ütüledi, kopuk düğmesini dikti. Çiçekleri suladı. Esneyerek gerindi ve yatak odasının yolunu tuttu. Çalışma masasının yanından geçerken durdu, öğretmene tezkere yazdı, okul gezisi için para sayıp ayırdı, eğildi, sandalyenin altına girmiş ders kitabını aldı, masanın üstüne koydu.

Kek tarifleri defterini çıkardı,arkadaşına söz verdiği tarifi bir kağıda yazdı, çantasına koydu. Bakkaldan alınacakları not etti, notu da çantasına koydu. Dişlerini fırçaladı. İçeriden “sen yatmaya gitmemiş mıydın” diye seslenen babama “şimdi gidiyorum” deyip bahçe kapısını açtı, köpeğin su kabını doldurdu.

Kapıları pencereleri kontrol etti, holdeki lambayı yaktı. Kardeşimin odasına gitti, oğlan uyumuş diyerek, lambasını söndürdü, bilgisayarını kapattı, okul ceketini gömleğini pantolonunu astı, yerdeki kirli çorapları toplayıp sepete attı. Bana geldi, “haydi yat artık, biraz da yarın çalışırsın,” dedi.Kendi odasına gitti, saati kurdu, ertesi gün giyeceklerini hazırladı. 6 maddelik acil işler listesine 3 madde daha ekledi. Kendi kendine iyi geceler diledi. Yarım saat kadar sonra ise babam evin en ağır işini yapmak için yerinden kalktı ve televizyonu kapattı, ortaya öylece bir “ben de yatıyorum” dedi ve gitti yattı. Sizce bu işte bir gariplik yok mu?

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Beğendiyseniz Lütfen 1 kez Paylaşın!Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER