Hayret Türkiye

Akciğerlerinizi Güçlendirecek 3 Çay Tarifi

Akciğer sağlığı için sağlıklı gıdalar tüketilmesi gerekiyor.

Akciğerlerinizi Güçlendirecek 3 Çay Tarifi
19 Ocak 2018 - 18:10 'de eklendi ve 295 kez görüntülendi.


Akciğer sağlığı için sağlıklı gıdalar tüketilmesi gerekiyor. Akciğerlerinizin sağlıklı olması için kimileri sigaradan uzak durmak, hava kirliliği olduğu yerlerden uzak kalmak, spor yapma ve savunma sistemini güçlü yapmaktır. Bununla birlikte akciğer hastalıkları olan bronşit, astım ve enfeksiyon gibi önemli hastalıklara yakalandığı da bulunmaktadır.

Hekiminizin uyguladığı  tedavi yöntemiyle birlikte, sizler için paylaşacağımız bu üç şifalı çayı tüketmek de akciğerleri kuvvetlendirecektir. Buna eminiz. Bu çaylar hem sağlıklı hemde tadı oldukça güzel afiyetle içmenizi öneririz.

1. Kekik ve ısırga notu çayı: Bu çay akciğerleri arındırmanın ve kuvvetlendirmenin en iyi  yoludur.  Öksürüğü gidermek ve solunum rahatsızlıklarını tedavi etmek amacıyla uygulanır. Kekik şifalı bir balgam sökücü ve antiseptiktir, bu içeriği hem çay hem de buharı  solumak için kekiği özel yapar.

Isırganotunun özelliğinden biri kan dolaşımı ve akciğerleri  arındırmaktır. Isırganotunun içeriğinde  demir, kalsiyum, magnezyum ve silikon gibi bolca vitamin ve mineral vardır ve kansızlık ve kilo alamamaktan şikayet edenlere ve hatta yatan hastalara da tavsiye edilir.

Malzemeler; 1 çorba kaşığı kekik, 1 çorba kaşığı kuru ısırganotu, 1 bardak su, 1 yemek kaşığı bal. Yapılışı;  Öncelikle  suyu kaynatın.  Su kaynadığında, içerisine kekik ve ısırganotunu koyun ve yaklaşık 15-20 dakika  demleyin.

Daha sonra, 10 dakika daha bekleyin. Bir çorba kaşığı bal ilave edin ve tüketin, tüketirken çayın buharını da solumaya özen gösterin. Bu çayın sakinleştirici etkisi vardır. Günde iki bardak tüketebilirsiniz.2. Sinir otu, rezene ve melis otu çayı: Bu çay akciğerlere şifadır. Önemli organlarda biriken toksinleri gidermek için tam bir şifa kaynağıdır. İşte sebepleri: Sinirotu: Bu bitki her türlü mukus ya da  balgamı temizlemede size yardımcı olacaktır.

Bununla birlikte, sinirotu çay olarak tüketildiğinde ya da buhar olarak soluduğunuz da harika bir iltihap sökücüdür. Bunu göğsünüzün üstüne sıcak kompres yaparak dahi uygulayabilirsiniz.

Rezene ve melisotu: Bu iki  bitkiyi birleştirmek akciğerlerde birikmiş toksin maddeleri gidermenize yardımcı olurken bunla birlikte  rahatlamanızı da sağlar. Malzemeler; 1 çorba kaşığı melisotu, 1 çorba  kaşığı sinirotu, 1 yemek kaşığı rezene, 1 bardak su, 2 yemek kaşığı bal.

Hazırlanışı; Öncelikle suyu kaynatın. Kaynadığında otraın üçünü de ilave edin: 20 dakika demlemeye bırakın ve daha sonra çayın az da  demlenmesi için 10 dakika daha bekleyin.

Bu çay, sinir otundan dolayı  biraz yoğun bir tada sahiptir, ondan dolayı bu çaya iki yemek kaşığı bal ilave etmenizi öneririz. Sert tadına rağmen bu çayı günde üç kez tüketmelisiniz, çünkü detoks yapmak ve iltihabı gidermek için harika bir çaydır.

3. Ihlamur ve yeşil çay: Bu  çay genellikle akciğerleri kuvvetlendirmek ve işlevini daha iyi getirmesini   sağlayarak akciğer rahatsızlıklarından korunmayı  amaçlar. Ihlamur rahat nefes almayı  sağlar ve akciğerlerinizi kuvvetlendirir.

Malzemeler:  1 yemek kaşığı yeşil çay, 1 yemek kaşığı ıhlamur 1 bardak su, 1 yemek kaşığı bal. Hazırlanışı; Bir bardak suyu kaynatın ve içerisine yeşil çay ve ıhlamuru koyun. 10 dakika demleyin. Biraz  bal ilave ederek tüketebilirsiniz.

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR – 1 kez PAYLAŞ HERKES FAYDALANSINHer gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER