Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Ailece akşam yemeği yendikten sonra, herkes günün yorgunluğuyla bir kenara çekilir. Kadın ilkokul öğretmenidir.

Devamını Oku…
05 Şubat 2018 - 12:20 'de eklendi ve 307 kez görüntülendi.


Keşke Akıllı Telefon Olsaydım… Ailece akşam yemeği yendikten sonra, herkes günün yorgunluğuyla bir kenara çekilir. Kadın ilkokul öğretmenidir.

Öğrencilerine verdiği “İleride ne olmak istersiniz” konulu kompozisyon ödevlerini notlandırmak için çalışma masasının başına geçer. Kocası da eline cep telefonunu alıp, koltuğuna yerleşir. Nihayet yorgun bir günün ardından keyfine göre dinlenebilecektir.

Kadın, tüm kompozisyonları notlandırıp işinin bittiğini düşünürken, kenarda kalmış bir ödevin gözünden kaçtığını fark eder ve not vermek için okumaya başlar. Ödevde yazılanlar şöyle başlamaktadır;

“Benim dileğim, akıllı bir telefona dönüşmektir. Dileğim bu çünkü annem ve babam telefonlarını gerçekten çok seviyorlar. Annem ve babam sadece telefonlarına dikkat gösterirler, hatta bazen de beni unuttukları olur.

Annem ve babam işten yorgun döndüklerinde, vakitlerini telefonlarıyla geçirirler, benle değil. Önemli bir işle meşgul olsalar dahi, eğer telefonları çalarsa, anında yanıt verirler. Ama aynısını benim için yapmazlar, ağlasam bile.

Annem ve babam cep telefonlarında oyun oynarlar, benimle değil. Telefonda konuşurken, heyecanla yanlarına gidip bir şey paylaşmak istesem, hemen beni susturup, yanlarından gönderirler. Bu yüzden cep telefonu olmaktır, dileğim. Çünkü belki de ancak o zaman beni telefonları kadar severler.”Kadın göz yaşları içerisinde kompozisyonu okur. Bu durumu fark eden kocası sorunun ne olduğunu sorar, kadın ödevi kocasına verir. Adam hızlıca okuduktan sonra hangi mutsuz öğrencisinin bu kompozisyonu yazdığını sorar ve ilave eder “Zavallı yavrucak, ne ihmalkar anne babalar var” der.

Oysa kadın, bu fazladan ödevin nereden çıktığını anlamıştır.. Çünkü o fark etmeden araya konmuştur. Kompozisyonu yazan öğrencilerimden biri değil diye cevap verir kadın. Onu yazan kendi çocuklarıdır.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER