Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Ortaya yaşlı bir tır şoförü adam, uzun bir yolculuktaydı. Dinlenme zamanı gelmişti ve lokantası bulunan bir benzin istasyonuna çekti

Devamını Oku…
01 Aralık 2017 - 8:31 'de eklendi ve 3964 kez görüntülendi.


Adamlığı beş para etmez! Ortaya yaşlı bir tır şoförü adam, uzun bir yolculuktaydı. Dinlenme zamanı gelmişti ve lokantası bulunan bir benzin istasyonuna çekti aracını.

Lavaboya vs. gittikten sonra, lokantaya geçti ve kahvaltı istedi. Kahvaltısını aldı ve bir köşeye oturdu. Hem dinleniyor hemde kahvaltısını ediyordu ki içeriye, 3 tane iri adam girdi, motorlarıyla yolculuk ediyorlardı ve pekte kibar değillerdir.

İçeriye girdikten sonra davranışları ve cüsseleriyle müşteri tedirgin ettiler, bütün müşteriler dönüp adamlara baktılar fakat bizim tır şoförü oralı bile olmadı. Bu 3 adam bu durumu fark etmiş olmalılar ki gidip adamın yanına oturdular.

Adamlardan biri, bizim tır şoförünün tabağına sigarasını söndürdü, diğeri ise masadaki bardağın içine tükürdü. Üçüncüsü ise adamın tabağını ters çevirdi ve yiyecekleri yere döktü. Belli ki adama taktılar ve kavga çıkartmaya çalışıyorlardı.

Fakat bizim tır şoförü adamların istedikleri gibi bir tepki vermiyordu. Baktılar olacak gibi değil adama sözlü hakaret etmeye başladılar. Sonra tır şoförü kalktı ve hesabı ödedi, hiç birine tek bir söz bile etmeden lokantadan çıktı gitti.

Arkasından atıp tutmaya başladılar, içlerinden biri lokantadaki çalışan kıza dönüp, bu ne biçim adammış böyle, erkekliği beş para etmezmiş. Tek bir laf söylemeye bile cesaret edemedi.Sonra kız da, -Evet, galiba haklısın, şoförlüğü de beş para etmezmiş baksana biraz önce benzinciden çıkarken, Tır’ı ile üç tane motosikletin üzerinden geçti.

Adamlar neye uğradıklarını şaşırdılar, o kadar yaptıkları şey yanlarına kaldı zannediyorlardı fakat adam kendince yapabileceği şeyi yapmıştı. Onlarla kavga etmeye çalışsa orada 3 kişiye karşı yapacak bir şey yoktu fakat aracına bindiğinde kendisini rahatsız edenlere verebileceği en iyi karşılığı vermiş oldu…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER