Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Ben Karışmam Kardeşim: Adamın köyün merasının yanında sebze ektiği meyve ağaçları olan bir bahçesi varmış.

Devamını Oku…
14 Mart 2018 - 15:25 'de eklendi ve 2089 kez görüntülendi.


Ben Karışmam Kardeşim: Adamın köyün merasının yanında sebze ektiği meyve ağaçları olan bir bahçesi varmış.

Bahçede biraz çalıştıktan sonra yorulmuş ve dinlenmek için meraya yakın olan taraftaki ağacın gölgesine oturmuş.

Mera bu, malum büyükbaş hayvan otlağı ve her yer tezek dolu. Hayvan dışkısından top yapıp onu ayakları ile yuvarlayan böcek dikkatini çekmiş, bir süre onu izlemiş. Böcek top yaptığı kendinden büyük tezeği yuvarlaya yuvarlaya götürüyor.

Adam böceğe bakış bakmış, sonra içinden şöyle geçirmiş; “Ey büyük Allah’ım. Hikmetinden sual olunmaz, her şeyi çok güzel, her şeyi çok hoş yaratmışsın amma ve lakin şu böceği sırf bununla uğraşsın diye mi yarattın, anlayamadım.”

Aradan geçen bir kaç ay sonrasında adam dermansız bir hastalığa yakalanmış. Bırak tedavi olmayı evvela teşhis koyan olmamış, her doktor ayrı bir şey demiş, tahliller filmler ultrasonlar derken gezmediği hastane gitmediği doktor kalmamış.

Arkasından hocalar aktarcılar, kocakarı ilacı yapanlar denize düşen yılana sarılır misali her duyduğu yere gidip derman aramaya başlamış.

Nereye kime gitse ne tedavi uygulasalar, kendini bir müddet iyi hissetse de bir türlü şifa bulup iyileşememiş.

En sonunda eski aktarlardan bilge bir adam ” hayvanların oralarda sığırların ineklerin dışkılarını yuvarlayan bir böcek var ya onlardan hap yapıp 40 gün boyunca her gün bir tane yutacaksın ” demiş.

Adam çaresiz denileni yapmış 40 gün o böceklerden yapılan hapı yutmuş. Nihayetinde şifa bulup iyileşmiş. Aradan uzun zaman geçmiş, bu adam bir gemi yolculuğuna çıkmış ve gemi denizin ortasında çok büyük fırtınaya yakalanmış.

Herkes bağırıp, çağırıp, oradan oraya can havliyle koşuştururken, ağlaşırken bu adam oturduğu yerde hiç istifini bozmadan sakin sakin çayını yudumluyomuş.

Bu hâlini gören yolculardan birileri dayanamamış sormuş. “ Ya gemi denizin ortasında fırtınaya yakalanmış,herkes can derdinde gitti gidiyoruz korkusuyla yana yakıla dua ediyoruz.

Adam şöyle cevap vermiş; “Kurban olduğumun bir kere işine karıştım 40 gün bana böceği yedirdi, bir daha karışırsam bokunu yedirir. İster yüzdürür, ister batırır, ben karışmam kardeşim”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER