Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Adamın biri Afrika’nın büyülü coğrafyasını ve bambaşka kültürleri keşfetmek amacıyla bir tura katılır. Bu safari turuna katılırken, yanına minik,sevimli fino köpeğini de alır.

Devamını Oku…
31 Ocak 2018 - 14:20 'de eklendi ve 487 kez görüntülendi.


Adamın biri Afrika’nın büyülü coğrafyasını ve bambaşka kültürleri keşfetmek amacıyla bir tura katılır. Bu safari turuna katılırken, yanına minik,sevimli fino köpeğini de alır.

Heyecanla gezi devam ederken ikinci gün kampın bulunduğu bölgede minik köpek ormanda dolaşıken, çiçekler böcekler kelebekler derken iyice uzaklaşmış ve yolunu kaybettiğini fark etmiş.

Ne yapacağını düşünürken bir de bakmış ki o da ne. Karşıdan o günkü avını yemeğini arayan bir leopar geliyor. “Eyvah,şimdi başım dertte, diye düşünmüş” köpekcik. Etrafına bakmış kaçacak saklanacak bir yer yok, üstelikte leopar kendisini fark etmiş ona doğru yaklaşıyor.

O anda yerde kemik parçalarını görmüş. Hemen leoparın geldiği yere arkasını dönerek kemikleri kemirmeye başlamış, bu arada da leoparın iyice yaklaşmasını beklemiş.

Leopar gözüne kestirdiği köpeğe iyice yaklaşmış tam son hamlesini yapacakken minik köpek kendi kendine konuşmuş: “Ne lezzetli eti varmış leoparmış. Acaba etrafta bundan bir tane daha var mıdır?”

Bunu duyunca leopar bir anda şaşırmış ve öylece donmuş kalmış ve hemen oradan geri adım uzaklaşarak ilerideki yüksek bir ağaca tırmanarak dalların arasına saklanmış: “Tam zamanında kurtardım yoksa yem olacaktım, o nasıl bir hayvansa” diye düşünmüş leopar.

Bütün bunlar olup biterken bir başka ağacın üstündeki bir maymun olanları izliyormuş, köpeği ormana girdiği andan itibaren takip eden maymun, olan biteni leopara anlatırsa bundan sonra kendisini leopara yem olmaktan kurtaracağını düşünerek leoparın yanına yaklaşmış ve neler olduğunu anlatmış.

Leopar minik köpeğin yaptıkları duyunca, kendine yedirememiş ve çok sinirlenmiş ve maymuna, “atla sırtıma, gidip şunu yakalayalım, hesabını soralım” demiş. Az önceki yerde bekleyen minik köpek, bakmış kızgın leopar sırtında maymunla birlikte süratle kendisine yaklaştığını fark etmiş.

Ama kaçmaya kalkmamış. Bunun yerine aynı pozisyonda istifini bozmadan leoparın geldiği yöne dönerek kemikleri kemirmeye devam etmiş.Tam leopar yaklaştığında, yine kendi kendine konuşarak; “Şu aptal maymun da nerede kaldı? Bir saat oldu göndereli, bir leopar daha getirsin diye hâlâ haber yok.” Hikaye bu ya Herkes kendine göre anlam mana çıkarıyor. Hepsi de doğru olabilir.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER