Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Adam tam trene biniyordu ki, ayakkabılarından birisi ayağından çıktı ve rayların üzerine düştü.

Devamını Oku…
01 Ocak 2018 - 23:43 'de eklendi ve 4297 kez görüntülendi.


TREN YOLUNDAKİ AYAKKABI! (İbretlik bir hikaye)

Adam tam trene biniyordu ki, ayakkabılarından birisi ayağından çıktı ve rayların üzerine düştü. Aşağı inip onu alması imkansızdı, çünkü tren çoktan hareket etmişti. Olayı görenler adamın ne yapacağını merakla bekliyordu…

Olayı gören kişiler adamın bu durum karşısında ne yapacağını merak ediyordu. Adam gayet sakin bir şekilde, ayağındaki diğer ayakkabıyı da çıkararak biraz önce ayağından düşürdüğü ayakkabının  yakınlarına gelecek şekilde attı.

Olayı merakla seyreden kişilerden birisi dayanamayıp sordu : “Neden böyle yaptınız?” Adam tebessüm ederek yanıtladı.

“Rayların  üzerine düşen  ayakkabıyı fakir bir kişi bulursa, diğerini de bulup kullanabilsin ” diyerek yanıtladı…

HASTANE FATURASI!

Nurgül, yoksul bir aileden geliyordu, 5 kardeşi vardı ve eve tek maaş giriyordu. Okul masraflarını karşılamak için bazen birileri yardım ettiği oluyordu fakat annesi yetmiyor demişti.

O da kapı kapı dolaşıp ufak tefek şeyler satmaya başladı. Buradan kazandıkları ile hem günü kurtaracak yiyecek bir şeyler alıyordu hem de artarsa okul masraflarına veriyordu.

Fakat o gün hiç bir şey satamamıştı, karnı da çok acıkmıştı. Bir daha ki kapıdan yiyecek bir şeyler istemeliyim diye düşündü. Ama ne derlerdi o bir dilenci değildi.

Bir yandan da açlık bastırıyordu. Sonra bütün cesaretini topladı ve zili çaldı. İçerinden güler yüzlü orta yaşlı bir kadın çıktı. “Ne istiyorsun güzel yavrum” dedi kadın. Ne diyeceğini şaşırdı Nurgül, bir bardak su rica etti.

Kadın kızın halinden anladı, eve buyur etti. Sıcak bir süt ve yiyecek bir şeyler ikram etti kadın. Nurgül çok şaşkındı ilk defa böyle bir iyilikle karşılaşıyordu. Sütü hemen içti fakat yemeye elini uzatmadı.

Borcum olmuştur, param yok ama şunlardan vereyim dedi Nurgül, kadın “borcun yok merak etme, rahmetli anneciğim bize şefkati ve merhameti öğretti, bunun karşılığı sade bir teşekkürdür.” dedi.

Ve Aradan Uzun Yıllar Geçti!

O iyi kadın, kötü bir hastalığa yakalanmıştı, ilaçları pahalıydı. Yapılan katkılara rağmen ücret kadının boyunu aşıyordu. Sonra bölgedeki doktorlar hastalık hakkında bir uzmana danışmaya karar verdiler ve Dr. Nurgül’ü aradılar.

Nurgül hastanın ismini duyunca bir an çok şaşırdı, hemen nereli olduğunu sordu. Bir de ne olsun, bu o kadındı. Elinden gelen her şeyi en iyi şekilde yaptı ve artık yaşlanmış olan o kadına bir mektup yazdı. Tedavisi biten ve hastaneden çıkmak üzere olan kadın. Masrafları nasıl karşılayacağını düşünüyordu.

Çalışıp öderim, taksit yaparlarsa diye geçiriyordu içinden. Sonra kadına bir zarf getirdiler, hastanenin faturası zannetti önce, çekinerek açtı. Zarfı getiren de hiç yanında durmamıştı, ona söyleyecekti halbuki. Birden ödemeye imkanım yetmez diye ricada bulunacaktı.

Sonra endişeyle zarfı açtı ve okumaya başladı.

“Hastanenin faturası bir bardak süt karşılığında ödenmiştir.”

Yazarken duygulandığımız bu hikayeyi okurken siz de duygulandıysanız lütfen sevdiklerinizle bu iyiliği paylaşın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Fakat unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır.

İhtiyacı olan biri olabilir o yüzden lütfen bir kez paylaşalım. Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER