Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Adam olacak çocuk: Amerika’da iyi bir aile yeni yetişen çocuklarının gidişatından hiç memnun değillerdir. Dersler felaket, hiç bir şey umurunda değil, hiç bir şeyle ilgilenmiyor.

Devamını Oku…
02 Nisan 2018 - 17:04 'de eklendi ve 427 kez görüntülendi.


Adam olacak çocuk: Amerika’da iyi bir aile yeni yetişen çocuklarının gidişatından hiç memnun değillerdir. Dersler felaket, hiç bir şey umurunda değil, hiç bir şeyle ilgilenmiyor.

Bunun için gitmedikleri psikolog, danışman, eğitim uzmanı, davranış uzmanı kalmamıştır, hepsinin verdiği cevap aşağı yukarı aynıdır. “Bu yaşlarda normal, ergenlik dönemi geçer, merak etmeyin her çocuk bunu yaşar, atlatacaktır” Lâkin aile bir türlü bu yorum ve cevaplardan tatmin olmaz.

Sonunda sıra dışı yöntem ve tavsiyeleri olan bir psikoloğa giderler ve durumu anlatırlar. Psikolog kendinden gayet emin onlara sonucu kesin yada yüzde yüze yakın doğru çıktığını tecrübe ettiği bir test yapmalarını ve sonucu bildirmelerini söyler.

Test şöyledir; çocuk evde yalnızken salonda ortalık bir yere para, kutsal kitap ve bir şişe içki bırakın. Çocuk hangisini alırsa geleceği odur. Parayı alırsa iş adamı olur, kitabı alırsa kendini dine verip dindar bir adam olur, İçkiyi alırsa ayyaşın teki olur.

Heyecanla eve giderler ertesi sabah salondaki sehpanın üzerine 100 dolar, incil ve bir şişe içki koyup birde üzerinde biz alışverişe çıkıyoruz yazan not bırakıp kenardaki dolaba saklanıp beklemeye başlarlar.

Bir müddet sonra uyanan çocuk üzerini giyip dışarı çıkmadan önce salona gelir notu okur ve yere atar, parayı alıp ışığa doğru tutar gerçek mi diye bakıp cebine atar, sonra kitabı alıp şöyle bir karıştırıp ceketinin cebine koyar, sonrada içki şişesini alıp diğer cebine koyup evden çıkar.

Anne şaşkın, baba şaşkın birbirlerine bakıyorlar. Aile şokta, bu işten hiç bir şey anlamadıkları için hemen telefona sarılıp, doktora durumu anlatıp sorarlar;

“Doktor bey, bu ne anlama geliyor? bu çocuğun istikbali ne olacak?” Doktor aynı rahatlıkla cevap verir; “Çok ta fena değil canım. Belli işte politikacı olacak”Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER