Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Adam genç eşini çok seviyordu ve bir o kadarda kıskanıyordu. O kadar ki iş yerinde yemek verildiği halde,

Devamını Oku…
18 Ocak 2018 - 17:52 'de eklendi ve 15013 kez görüntülendi.


Adam genç eşini çok seviyordu ve bir o kadar da kıskanıyordu. O kadar ki iş yerinde yemek verildiği halde, her öğlen uzun yola rağmen evine gidiyor, eşiyle birlikte yemek yiyordu. Kadın, eşinin sadece yemek için geldiğini düşünüyordu.

Bilmediği bir şey vardı, aslında eşi kendisini kontrol ediyordu.Bu bilinmeyenle uzun süre birlikte yediler yemeklerini, taa ki adam gelip de eşini evde bulamayana kadar. Kapıyı çaldı açan yok, açıp seslendi eşine ses yok.

Odaları gezdi bir bir, yok. Telefona sarıldı hemen. Aradığınız kişiye “ulaşılamıyor” sesini duyunca kan beynine sıçradı. İrkildi birden.”korktuğum başıma geldi kesin aldatıyor beni” diye düşünmeye başladı.

Tanıdığı herkesi aradı; ailesi,arkadaşları,aile dostları,komşuları hiç kimsenin bilgisi yoktu nerede diye. Akşam oldu adam evin içinde ümitsiz ve karışmış düşüncelerle hâlâ dönüp duruyordu.

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte adam kararını vermişti; Tamam artık bu iş bitmişti, boşanacaktı Kesin aldatmıştı ve dönmeye yüzü yoktu artık her şey bitmişti. Avukat arkadaşına giderek hemen boşanma davasını açtırdı.ve dönünce eşine ait ne varsa attı, yırttı, yaktı.

Resimleri, elbiselerini, eşyalarını eline geçen her şeyi öfkeyle yok etmeye çalıştı.Elinde geriye sadece bir sevgililer günü kartı kalmıştı.” hep seninim…hep seninle kalacağım…”yazıyordu üzerinde.

Adam nefretle bakarak duvara astı kartı uzun uzun baktı.Telefonun çaldığını bile ancak fark etti ve açtı telefonu “buyurun” der adam. Telefondaki, “iyi günler, …. beyle mi görüşüyorum?”

Adam, “buyurun benim.” Telefondaki “….. hastanesinden arıyorum iki gün önce bir kazadan yaralı bir bayan getirdiler hastanemize henüz bugün kendine gelebildi, eşinizmiş,sizin isminizi telefonunuzu yeni öğrenebildik hemen gelmeniz gerek.”

Adam yığıldı olduğu yere acaba yanlış duymuş olabilir miydi.”kesin sevgilisi dövdü” dedi içinden gitmekle gitmemek arasında bocaladı birden sonra “gidip yüzüne tükürmeliyim”diye düşündü.

Hemen fırlayıp çıktı sokağa arabasına binerek hızla hastaneye doğru sürdü. Hastaneye ulaştığında danışmadan eşinin kaldığı servisi ve odanın numarasını öğrendi artık biliyordu ki anlatılan doğruydu eşi yaralıydı ama neden? Merdivenleri nasıl çıktığını hatırlamıyordu.

Servise geldiğinde doktorları gördü. Kendisini tanıttı ve eşini görmek istediğini söyledi. Doktorlardan birisi başını öne eğdi “başınız sağolsun eşinizi kurtaramadık” dedi adam kendince aldatılmışlığın acısıyla mı, yoksa sevdiği içinmi bilinmez, bakamadı eşinin yüzüne son kez, cenaze işlemlerini bile eşinin ailesine bıraktı.

Aradan 10 gün geçmişti adam iyiden iyiye yıpranmış,çökmüş,sanki hayattan elini eteğini çekmişti devamlı duvarda asılı duran karta bakıyordu o arada kapı çaldı. Genç bir kurye,büyük bir paket bıraktı kapının önüne.

Gülümseyerek “doğum gününüz kutlu olsun efendim eşiniz 10 gün önce ayırttı hediyenizi ve bugün saat 19:00′ da evde olacağınızı ve size teslim etmemizi tembihledi. Çok şanslısınız beyefendi dedi ve çıkıp gitti ne yapmalıydı bilmiyordu adam.

Açtı kutuyu elleri titreyerek bir kazak vardı en üstte “çok beğenmiştin bu kazağı ama bana elbise alabilmek için vazgeçmiştin bundan güle güle kullan aşkım” yazılı bir kağıt iliştirilmişti bir paket daha vardı kutuda açtı marka bir saatti bu.

Yine bir yazı. “eve geleceğin zamanlar, umarım artık geç kalmazsın” en altta da bir kart vardı.Sanki sonunu biliyormuş gibiydi yazdıkları “son olacak belki, belkide hep yanında,hep birlikte kutlayacağız, bizli nice yıllara aşkım”

Genç kadın,eşi için seçtiği hediyeleri,doğum gününde teslim edilmek üzere bırakmıştı mağazaya dönüşte şarjı bittiği için telefonu kapanmıştı.

Yolun karşısındaki kulübeden eşini aramak istemişti merak etmesin diye ama hızla gelen arabayı fark edememişti.

Beğendiyseniz sizin için önemli olan insanlarla paylaşmayı ihmal etmeyin…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER