Hayret Türkiye

Devamını Oku…

Acı gerçekler

Devamını Oku…
21 Aralık 2017 - 22:51 'de eklendi ve 509 kez görüntülendi.


Acı gerçekleri duymak ister misiniz?

Evlerimize televizyonlar girdi ve bizler okumayı unuttuk. Gözlerimizi ekrandan ayıramaz hale geldik. Arabalar kapılarımıza kadar geldi ve biz yürümeyi unuttuk.

Elimizi en pahalısından en iyisinden telefonlar aldık ve mektuplaşma tarihe karıştı. Sonra o telefonlar yenilendi ve bir kez daha hayatımıza girdi ve birbirimize bakmayı unuttuk.

Başımızı önümüze eğdik ve elimize akıllı telefonumuzu aldık, sevdiklerimizin yüzüne hasret kaldık.

Yazı yazarken bilgisayardan otomatik kelime tamamlayıcılar geldi ve hecelemeyi kelimeleri doğru yazmayı unuttuk. Nasıl olsa doğrusunu programlar gösteriyordu değil mi?

Evlerimize klimalar girdi, serinlemek için ağaç gölgeleri olduğunu unuttuk. Her yer şehirleşti ama şehirleşmeyi betonlaşmak zannettik ve toprağın, çamurun kokusunu unuttuk.Bankalar ve kartlar hayatımıza girdi ve paraya bile dokunamaz olduk. Her şey ekrandaki sayılar ibaret olmuştu neredeyse…

En pahalı parfümleri, o meşhur mağazalardan aldık ve çiçeklerin kokusunu unuttuk.

Hızlı, ayaküstü yemekler hayatımıza girdi ve tarihimiz, çocukluğumuz, geleneklerimiz olan o harika ev yemeklerini unuttuk.

O kadar çok koştuk ki bu dur durak bilmeyen hayatta, şöyle bir durup etrafa bakınmayı unuttuk.

Ve, en son olarak ücretsiz bir şekilde sadece internet ile mesajlaşma uygulamaları çıktığında konuşmayı unuttuk. Niye arıyorsun mesaj atsana dediler önce sonra herkes alıştı…

Bir gün unuttuklarımızın farkına varabilelim diye bu yazıyı yazdık, sizde hatırlamak istiyorsanız paylaşmayı UNUTMAYIN

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip etmeyin unutmayın… Okuduğunuz için Teşekkür ederiz.

Ayrıca unutmayın ki okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Okuduğunuz ve faydalandığınız bütün bilgileri sevdiklerinizle paylaşın.

Lütfen ihtiyacı olan biri olabilir o yüzden bir kez paylaşalım.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER