Hayret Türkiye

Devamını Oku…

ABD’de 22 no’lu kara yolunda devriye görevi yapan bir otoyol polisi arabasından seyir halinde yolu izlerken bir araba görmüş.

Devamını Oku…
14 Ocak 2018 - 14:12 'de eklendi ve 409 kez görüntülendi.


ABD’de 22 no’lu kara yolunda devriye görevi yapan bir otoyol polisi arabasından seyir halinde yolu izlerken bir araba görmüş. Bu araca radardan bakmış ve en az 50 km hızla gidilmesi gereken bu otoyolda aracın hemde orta şeritten tam 22 km hızla gittiğini fark etmiş.

Bu sebeple araba yolu tıkıyormuş. Kazaya sebep olacak diye aracı durdurup sürücüyü uyarmaya karar vermiş. Aracın arkasından yaklaşıp lambaları yakmış sirenleri çalıştırıp emniyet şeridine çekmesini ikaz ederek aracı durdurmuş.

Bir de ne görsün? Direksiyonda aracı kullanan çok yaşlı bir teyze var. Aracın arkasındaki koltuklarda da çok korkmuş gibi gözüken 3 tane yaşlı teyze daha var. Polisi görünce direksiyondaki yaşlı sürücü endişeyle: “Memur bey, çok mu hızlı gidiyordum?”

Polis: “Hayır hanımefendi, tam tersine yavaş hatta çok yavaş gidiyorsunuz ve bu tüm otoyol trafiğini etkiliyor, neredeyse kazaya sebep olacaksınız. Radardan gördüğüm kadarı ile 22 km hızla gidiyorsunuz.

Yaşlı teyze: “Ama otoyolun girişinde 22 yazıyordu ve ben de bu kurala uymak istedim”
Polis: “Teyzeciğim. O tabelada ki 22 numarası,otoyolun numarası, bu her anayol girişlerinde vardır.

Bu yolda en az 50 km hızla gitmelisiniz. 50 km’nin altı tehlike oluşturur, eğer yavaş gidecekseniz de en sağ şeridi kullanmanız gerek.Yaşlı teyze: Hay Allah bende o tabelaları hız sınırı sanıyordum. Tamam,bundan sonra hızlanacağım.
Polis aracın başından ayrılmadan önce ,gözü yine arkada oturan, hiç konuşmayan , sanki donmuş kalmış 3 yaşlı teyzeye kaymış ve sürücüye sormaya karar vermiş:

“Teyzeciğim bir şey sorabilir miyim? Bu arkada oturanların nesi var? Çok korkmuş gözüküyorlar, sanki dillerini yutmuşlar gibi.

Yaşlı teyze: “Valla ben de anlamadım, eğlenmek sahile gitmek için beraber gezmeye çıktık sözde, 250 no’lu karayolundan çıktıktan beri böyleler. 🙂 🙂 🙂

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER