Hayret Türkiye

9 Yıl Sonra Suçunu İtiraf Etti!

Sonunda dayanamayıp polise gitti, sonrasında ise…

9 Yıl Sonra Suçunu İtiraf Etti!
19 Ocak 2018 - 20:38 'de eklendi ve 2941 kez görüntülendi.


9 yıl sonra gelen itiraf! Sonunda dayanamayıp polise gitti, sonrasında ise…

Yıllar önce kocasından  boşandıktan  sonra İzmir’e kızı Arife Yıldırım’ın yanında kalan Ümmü Özkan’dan 17 Eylül 2008 Çarşamba akşamı  işten çıktıktan  sonra bir daha kendisinden haber alınamamıştı. Ailesi 9 sene Özkan’dan herhangi bir haber alamadı. Ümmü Özkan hakkında pek çok kayıp haberi yapıldı, aile ölmüş dahi olsa onu bulmak istediklerini belirtmişlerdi.

Kayıp olan kadın hakkında önemli bir gelişme meydana geldi. Ümmü Özkan ile aynı işyerinde çalışan Abdül T. (56), karakola giderek,  kayıp Özkan’ı öldürüp zeytinliğe gömdüğünü söyledi. Abdül T., ‘ın ifadesi üzerine polis ekipleriyle söylediği yere gittiler.

Zeytinlikte  kazı  yapıldı. Yapılan kazıda, Ümmü Özkan’nın olduğu  iddia edilen kemikler çıkarıldı. Hadisenin gerçekleştiği  yerde çalışma yapan ekipler bulunan kemikleri incelemeye aldı. Çıkarılan kemiklerin kime ait olduğu yapılan inceleme sonucunda belirlenecek.

Annesinin  kaybolduğu günden bu yana  zor günler geçirdiğini söyleyen  Arife Yıldırım, “Depresyon ilaçlarıyla ayakta duruyordum. Her gün sabah akşam dua ediyordum. Ben hayattayken annemin ölü yada diri olarak bulunmasını istiyordum.

Rabbim bana bugünleri gösterdi. Şimdi hem çok üzüntülüyüm hem de çok sevinçliyim; çünkü annem için dua edeceğim bir mezarı olacak artık. Ramazan ayıydı ve oruçluydu. 17 Eylül 2008 Çarşamba günü akşamı yemeğe gelmedi.

Merak ettik ve her yeri aradık maalesef haber alamadık. O gün hiç uyumadık. Sabaha karşı Abdül T. telefonu açıldı ve konuştuk. Kendisi servis şoförü olduğu için annemi en son nereye bıraktığını sorduk. Bize bilgisi olmadığını söyledi.

Daha sonra gerekli olan her yere müracaatlarımızı yaptık; ancak bu güne kadar bir sonuç alamamıştık. 9 yıl boyunca depresyon ilaçları kullandım. Çocuklarıma annelik bile yapamadığım zamanlar oldu.

Allah’tan tek isteğim buydu. ‘Rabbim ben ölmeden beni anneme kavuştur’ diye sürekli dualar ediyordum. Bugün çok büyük üzüntü duyuyorum ama anneme kavuştuğuma da seviniyorum. Ya ömrümün sonuna kadar bu gerçek ortaya çıkmasaydı? Bu şahıs sürekli elini kolunu sallayarak gezseydi?

Daha zor olacaktı bizim için. Şimdi beni en çok mutlu eden Annemin yeri belli olacak ve bunu yapan cezasını çekecek. Ben bu konuda devletimize ve Adaletimize güveniyorum” diyen Yıldırım sözlerine şöyle devam etti: “Bu şahıs, 9 yıl boyunca annemi sormaya hiç gelmedi. Yakınlarım onun yanına gidince gayet güzel konuşmuş. ‘Ümmü benim annemdi, ben onu nasıl yok edebilirim’ şeklinde kendini savunmuş.

Aslında onlar ailece görüştüğümüz kişilerdi Annemin iş yerinde ufak bir kaza geçirdiğini ve hastaneye götürüp getireceğini söyledi. Annem geldiğinde çenesinde dikiş, vücudunda morluklar vardı.

Bu kişi o gün annemi dövmüş. Annem de bunu kimseye söylememiş. Böyle olunca ben de işe gitmemesi için anneme bir haftalık rapor aldım; ama annem yine de çalışmaya gitti. Annem bana bir dedi ki ‘Abdül benden para istiyor.’ Ben de ‘Geriye ödeyecekse ver’ dedim;

Çünkü geriye ödemezse eşim ve erkek kardeşim kızıp tatsızlık çıkacak. Bu yüzden annem Abdül T.’nin istediği parayı vermedi.” Bununla birlikte emniyetteki işlemlerin tamamlanmasıyla adliyeye sev edilen zanlı tutuklandı.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER