Hayret Türkiye

Devamını Oku…

BABA ve OĞUL

Devamını Oku…
17 Ocak 2018 - 9:24 'de eklendi ve 465 kez görüntülendi.


BABA ve OĞUL 60lı yaşlarda baba 25 – 30 yaşlarda oğul, beraber evin bahçede oturuyorlardı. Ağaca bir kuşgelmiş , bir yere bir ağaca neşeyle oynuyordu, baba oğluna sordu
-Bu nedir? Evlat cevapladı, -Kuş. Babanın gözü kuşdaydı devamlı onu takip ediyordu ve tekrar oğluna sordu.

-Bu nedir? -oğlu sıkılgan bir şekilde Kuş dedi. Babanın gözü yine kuştaydı ve tekrar oğluna
sordu. -Bu nedir? Oğlu hiddetli ve kızgın bir ifadeyle “Kuş, o kuş baba neden tekrar tekrar sorup duruyorsun bilmiyor gibi, inadına mı yapıyorsun” diyerek çıkıştı.

Baba sanki bu tepkiyi ondan beklercesine ve ona hayatının en büyük dersini vermek için ayağa kalktı ve eve doğru yöneldi. Az sonra elinde bir defterle tekrar geri geldi ve oğlunun yanına oturdu.

Defterden bir sayfayı açtı ve oğluna vererek okumasını istedi, oğul içinden okuyacaktı ki babası sesli okumasını istedi, Bu sayfa yıllar önce hatıra olarak kaydedilmişti ve şunlar yazılıydı.

-Bugün oğlumla beraber parka gittik, oğlum yürümeye ve konuşmaya başladı, ve biz otururken bir kuş geldi, oynuyordu. Oğlum sordu. -Bu ne. -Kuş. Tekrar sordu. – Bu ne? -Kuş.

O sordu, sormaya da devam etti onlarca kez, ben ise her seferinde bıkmadan usanmadan sabırla kuş dedim sevgiyle ve en sonunda oda bana, bu kuş dedi. Seni seviyorum canım oğlum benim, İyi ki geldin aramıza neşemize neşe kattın canımıza can kattın.Oğul bu notu okuduktan sonra yutkundu, hatasını anladı çok pişman oldu ve gözleri doldu , hemen babasına sarıldı şunları diyebildi. “Affet beni babacığım o sabrı ben gösteremedim özür dilerim, ne olur affet beni canım babam seni çok seviyorum.

Beğendiyseniz, Lütfen 1 kez paylaşın!Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER