Hayret Türkiye

30 Bin Lira Harcadı ve 25 Yaşında Patron Oldu!

Bu Üründe Hasat Hiç Bitmiyor!

30 Bin Lira Harcadı ve 25 Yaşında Patron Oldu!
30 Aralık 2017 - 6:59 'de eklendi ve 6538 kez görüntülendi.


Kazandığı hibe hayatını değiştirdi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan “Genç Çiftçi Projesi”nden ödül  kazanan Ordulu  genç, kurduğu serada zambak yetiştirerek  aile bütçesine katkıda bulunuyor.

Yiğit Öztürk: “Devletimiz bizlere böyle bir imkan sunmuş. Biz de verilen bu imkanı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz”

Ordu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce  başvurusu kısa zamanda kabuledilen Öztürk, 30 bin liralık ödül kazandı. Yiğit Öztürk, konu hakkında şöyle konuştu, “Üniversiteyi bitirir bitirmez böyle bir projenin başlatıldığını duydum.

Hemen başvurumu yaptım ve başvurumda kabul edildi. bugün ‘iyi ki bu projeye başvurmuşum’ diyorum. Çünkü 25 yaşında iş sahibi oldum ve bundan dolayı da çok mutluyum.”

“Hasat ettiğimiz bu çiçekleri gerek il içi gerekse il dışındaki pek çok yerde satışını yapabiliyoruz. Şu ana kadar pazar sorunu yaşamadık. Bundan dolayı da ayrıca mutluyum.”

“Devletimiz bizlere böyle bir imkan sunmuş. Biz de verilen bu imkanı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal Yılmaz ise Ordu’da fındığa dayalı bir ekonominin olduğunu anımsatarak,“Ancak biz üreticilerimizin tek bir ürüne bağlı kalmasını istemiyoruz. Üreticilerimizin fındığın yanında yeni ürün dallarına yönelmelerini ve farklı ürün yetiştirmeleri için kendilerini sürekli teşvik ediyoruz.” dedi.

Hayvancılık İl Müdürü Kemal  Yılmaz, şöyle devam etti: “İlimizin iklim şartları da zambak çiçeğinin yetiştirilmesi noktasında son derece müsait. Bizlerde bu çiçeğin kentimizde daha da yaygınlaştırılması için çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Çalışma kapsamında Yiğit kardeşimizde bize başvurarak bu bitkinin üretimini yapmak istedi. Biz de şartlarını uygun görerek kendisine 30 bin lira hibe verdik. Açıkçası son dönemde gençlerimizin azmi bizleri de mutlu ediyor.

İnşallah bu proje kapsamında başka gençlerimizi de yeni tarım ürünlerini yetiştirmeleri noktasında teşvik etmeyi sürdüreceğiz.”

Yılmaz, Ordu’da kesme çiçek üretim kapasitesini artırmayı hedeflediklerini de dile getirerek, “O zaman ilimizden yurt dışına da ihracat söz konusu olabilir.

Bu yönde de çalışmaların artırılması gerektiğine inanıyoruz. Tarım il müdürlüğü olarak bu konuda çalışma yapmak isteyen bütün üreticilere destek olmaya çalışacağız.” değerlendirmesini yaptı.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER