Hayret Türkiye

3 ve Üzeri Çocuğu Olan Ailelere Büyük Müjde!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın projesine vergi desteği…

3 ve Üzeri Çocuğu Olan Ailelere Büyük Müjde!
15 Ocak 2018 - 11:15 'de eklendi ve 14814 kez görüntülendi.


3 ve üzeri çocuğu olan ailelere büyük müjde! Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın projesine vergi desteği…

Bakanlar Kurulu’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan’ın “En az 3 çocuk yapın” önerisine vergi yardımı yapılacak. Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Üçüncü çocuğa yüzde 5 olan vergi indirimi dilimini 10’a çıkaracağız” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın devamlı olarak  gündeme taşıdığı “üç çocuk” tavsiyesine vergi yardımı gelecek. Üçüncü çocuğa yüzde 5 yapılan  vergi indirimi 10’a ulaşacak. Engelli olanlar için ise “18 yaşa kadar çocuk sayılma” kuralı kaldırılacak . Engellilere hayatları buyunca vergi indirimi yapılacak.

Bakan Ağbal, uyguladıkları çalışmayı anlatırken devreye giren Başbakan Yıldırım, “Burada vatandaşın faydası ne? Yasa çıktığında vatandaş ne kazanacak? Biliyorsunuz çıkaracağımız yasalarda öncelik vatandaşa yönelik olacak” dedi.

Bakan Ağbal da bu sözlerin üzerine uygulamanın ekonomiye  katkıda bulunacak, yatırımları yükseltecek, üretim ve işlendirmeyi destekleyecek adımlar olduğunu söyledi.

Maliye Bakanı Ağbal, vatandaşın yaşantısına dokunacak adımlara üç çocuk ve engelli olanlara  yönelik düzenlemeyi örnek gösterdi. Böylece üç çocuğu bulunanlara uygulanan gelir vergisi indirimi 10’a çıkarılacak. Böylece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “üç çocuk” tavsiyesine de  desteklenmiş olacak.Meclis’te kabul edilen Torba kanunu, 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra  doğan çocuklar için anneye doğum yardımı  sağlanıyor. Böylece; bütün annelere koşulsuz olarak ilk çocuk için 300 TL, ikinci çocuk da 400 ve üçüncü çocuk için ise  600 TL veriliyor. Doğum desteği ödemeleri yalnızca Türkiye’de yaşayan Türk vatandaşlarına değil aynı şekilde yurt dışındaki Türk vatandaşlarına da yapılıyor.

Destek  için müracaatlar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İl Müdürlüklerine, Sosyal Hizmetler Müdürlüklerine, ilçelerde ise kaymakamlık binalarının içinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına sağlanıyor.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları müracaatlarını büyük elçilikler ve konsolosluklar aracılığı ile yapabiliyor. Memurlar ise doğum desteği  için müracaatlarını kendi bulundukları kurumlarında yapabilme olanağına sahip.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…

Bu bilgiler size yardımcı oldu mu? Öyleyse arkadaşlarınızla paylaşarak başkalarınında faydalanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Etiketler :

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER