Hayret Türkiye

3 Günde 2 Kilo Diyeti! Mutlaka Deneyin!

Muz diyeti, son dönemlerde en çok tercih edilen diyetlerden biri. Muz diyetiyle kısa sürede kilo verme imkanına sahip olacaksınız.

3 Günde 2 Kilo Diyeti! Mutlaka Deneyin!
13 Ocak 2018 - 10:30 'de eklendi ve 406 kez görüntülendi.


Muz diyeti, son dönemlerde en çok tercih edilen diyetlerden biri. Muz diyetiyle kısa sürede kilo verme imkanına sahip olacaksınız. Hem malzemesi az  hem de pratik olduğu için  uygulamak çok kolaydır.

Süt ve muz, protein, vitamin ve çeşitli mineraller barındırdığı için çok zengindir. Bu faydalı besinleri muz ve süt ile bedenimize  yağ girmeden sağlamış olursunuz.

Muz ve süt diyetiyle 3-4 gün de   ihtiyacınız olan bütün  yararlı besinleri almış olacaksınız. Enerji sağlayan  bu iki gıda, bunların yanı sıra yorgunluk hissini de azaltır. Muz ve süt diyeti ile zayıflamak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Birinci  gün bu diyeti uygularken biraz  zorlanabilirsiniz. Eğer istikrarlı  olursanız, neticesinde kilo vermiş olduğunuzdan dolayı mutlu olabilirsiniz. Diyeti düzenli şekilde yaptığınızda birkaç gün de hızla zayıfladığınızı görebilirsiniz. Bu diyeti yaparken, yanında tükettiğiniz gıdalara kesinlikle dikkat etmelisiniz.

Az olsa dahi  yüksek kalorili gıdalardan kesinlikle uzak durmalısınız. Bu diyeti yaparken dikkat edilmesi gereken tek kural süresidir. Kesinlikle 4 günden sonra  bırakılmalıdır.

Sabah: Olgunlaşmamış muz ile birlikte süt (laktozsuz yağsız ya da soya sütü olabilir)
Ara: 1 adet muz ile birlikte yeşil çay Öğle: 1 adet muz ile birlikte 1 bardak süt Akşam: 1 adet muz ile birlikte 1 bardak süt Ara: 1 adet muz yanında da zencefil, zerdeçal ve tarçın karıştırılmış 1 bardak süt.Muz ve süt diyetini yaparken kadınlar için adet regli dönemlerinde uygulamamalarını tavsiye ediyoruz. Bu diyet çeşitli vitaminleri içerir ancak  demir, çinko, bakır gibi önemli gıdalardan yoksun bir diyet listesidir.

Bundan dolayı regli döneminde hormon dengesini bozabilmekte ve bağışıklık sistemini düşmesine sebep olabilmekte. Bu diyeti maksimum 4 gün yapmalısınız. 4. günden sonra olumlu sonuç almaya başlayacaksınız diyeti bırakmalısınız. Birkaç gün ara verdikten sonra tekrar uygulayabilirsiniz.

Okuduğunuz için Teşekkür ederiz. Okursanız sadece siz faydalanırsınız fakat paylaşırsanız herkes faydalanır. Lütfen 1 kez paylaşın…Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER