Hayret Türkiye

1960 Yılında Aldığı Rolex Marka Saatin Bugünkü Değerini Öğrenince…

Şok Oldu!

1960 Yılında Aldığı Rolex Marka Saatin Bugünkü Değerini Öğrenince…
14 Ocak 2018 - 14:55 'de eklendi ve 1299 kez görüntülendi.


On yıllar önce aldığı saati sakladı ve şimdi ne kadar değerli olduğunu duyunca öyle şaşırdı ki… 1960 yılında aldığı Rolex marka saatin bugünkü değerini öğrenince şok oldu!

Evinizde farkında olmadan oldukça değerli bir eşya bulunduruyor olabilirsiniz. Belki kitaplığınızda bulunan bir kitap ya da tavan arasında olan bir çanta. Antikadan anlayan kişilere değerini sorana kadar hiç bilemeyeceksiniz.

Geçtiğimiz yıl da birazdan  göreceğiniz kişinin kol  saatinin tahmin ettiğinden  daha değerli olduğunu öğrendi. Adam senelerdir kullandığı  saatin gerçek değerini duyunca kulaklarına inanamadı. Saatin sahibi  seneler  önce Amerikan ordusunda çalışmıştı.

Bir süre  sonra Almanya’ya giden adam 1960’da evine geri döndü. Üstlerinden mükemmel  bir öneri  aldı gitmeden evvel. Adam, “Astsubayımız Amerika’ya gitmeden önce buradan Rolex marka saat almamı önerdi” diye konuştu. Adam, astsubayın önerisine uyguladı ve gitmeden saat satın aldı. Yalnızca askerlerin alışveriş yapabildiği yerden 1960 GMT Master Model Rolex  saat satın aldı.

Adam daha önce  böyle bir markayı hiç duymamıştı ama astsubaya güveniyordu. Saate o yıllarda  bir aylığını  120 dolar vermişti. Fakat iyi ki de dönemde o parayı vermiş.

Aslında adam bilmeden  ilk GMT Master Model Rolex’i almış. Seneler ilerledikçe adam Rolex’i daha kullanmaya  başladı ama onu her zaman itina ile davrandı. Aynı zamanda saatin hem kutusunu hemde  faturasını atmadan sakladı. 56 sene sonra 2016’da adam saatin gerçek değerini öğrenmek istedi.ABD’de televizyonda yayınlanan ‘Antriques Roadshow’ adlı program sunucusu olan  Peter Planes ile iletişime  geçen adam saatin değerini öğrenince oldukça şaşırdı. Saatin günümüzdeki değerinin 35 ile 45 bin dolar arasında olduğunu öğrenen adam kulaklarına inanamadı.

Fakat dahası da var. Adam saatin hem kutusunu hemde  faturasını sakladığı için saatin değeri 65 ile 75 bine ulaşıyor. Yazıyı paylaşmayı unutmayın. Kim bilir belki onlar da evlerinde farkında olmadan bir hazine saklıyor olabilirler.

Beğendiyseniz Lütfen 1 kez paylaşın… Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik, ders veren hikayeler ana sayfanıza düşsün istiyorsanız, sayfamızı takip edebilirsiniz.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER