Hayret Türkiye

Devamını Oku…

10 yıl önce üniversite son sınıftayken okulundan bir kıza aşık olan ve onunla kısa bir süre çıkan adam, aşık olduğu kıza bütün cesaretini toplar ve evlilik teklifi etmeye karar verir.

Devamını Oku…
05 Şubat 2018 - 16:28 'de eklendi ve 2008 kez görüntülendi.


10 yıl önce üniversite son sınıftayken okulundan bir kıza aşık olan ve onunla kısa bir süre çıkan adam, aşık olduğu kıza bütün cesaretini toplar ve evlilik teklifi etmeye karar verir.

Özel bir gün olması için arkadaşları ile plan yapar. Hatta tüm imkanlarını zorlayıp onu bir restorana götürür ve evlilik teklifini yapar, ancak hiçbir şey hayal ettiği gibi gerçekleşmez. Çünkü kız, erkeğin evlilik teklifini reddetmiştir.

Genç adamın evlilik teklifini reddetme sebebi ise erkeğin parası olması ve kızın istek ve beklentilerini karşılamasının imkansız olduğudur, ve bunu genç adamın yüzüne söylemekten de çekinmez.

Aynı kız erkeğe, farklı bir hayat ve üst sınıf bir sosyal hayat istediğini ve onun sahip oldukları ile ortak bir hayat yaşamalarının çok komik olduğunu da söylemiştir. Bu büyük hayal kırıklığı ve üzüntüyü yaşayan genç adam bunu asla unutmamıştır. Ama yaşananlar ne kadar derin yaralar açsa da hayat bir şekilde devam ediyor.

10 Yıl Sonra: Olayın üzerinden 10 yıl geçmiş ve aynı kızla erkek bir alışveriş merkezindeki büyük bir mağazada karşılaşmışlardır. Kız 10 yıl önce evlilik teklifini reddettiği adamı hemen tanımış ve ona yaklaşarak kısık bir sesle “merhaba” demiştir.

Bir zamanlar fakir diye reddettiği adama , çok zeki ve yakışıklı bir adamla evlendiğini, maaşının 15 bin lira olduğunu küstahça anlatmaya başlamıştır.Durumlarının çok iyi olduğunu, kocasının bir dediğini iki etmediğini, bu büyük mağazalar zincirinin müdürü olduğunu büyük bir proje üzerinde çalıştığını ve durumlarının daha da iyi olacağını söyleyip, sen de burada onun elemanı olarak çalışıyorsun galiba demiş.

Ayak üstü küçük bir sohbet ettikten sonra küstah kız erkeğe “ Yıllar önceki terk edilişi atlatıp atlatamadığını” sormuştur. Genç adam kadının küçümseyici hareketleri karşısında tepki vermek yerine sessiz kalmayı tercih etmiştir.

Kadının küstahça ve alay edici tavırları devam ederken, bir süre sonra yanlarına kadının kocası gelmiştir. Kadın kocası öncelikle hemen genç adamla konuşmaya başlamıştır. Kadının kocası genç adama “Eşimle tanışmışsınız galiba ben yinede tanıştırayım. Hayatım bu benim patronum, bu mağazalar zincirinin sahibi ve üzerinde çalıştığım 250 milyon liralık projenin de sahibi” demiştir.

Eşinin söyledikleriyle büyük bir şok geçiren kadın nasıl tepki vereceğini bilememiştir. Kadının şaşkınlığını fark eden adam acil bir işi olduğunu söyleyip karı kocanın yanlarından ayrılmıştır.
Daha sonraki bir gün eşiyle sohbet eden genç kadın, eşine patronu hakkında bir şeyler sormuştur. Kocası da patronu hakkında bildiklerini eşine anlatmaya başlamıştır.

“Geçmişte bir kız sevdiğini ve kendisine evlilik teklifi ettiğini fakat kızın, kendisinin parası olmadığı için evlilik teklifini kabul etmediğini, hatta alay ettiğini ve onu terk ettiğini söyler.

Bunun üzerine mühendis olarak girdiği tekstil firmasında başarılı birisi olmak için o kadar çok çalışmış ki fabrikanın sahibi onu önce ortak yapmış sonra zaman içinde bütün firmayı ona devretmiş.

Patronum şu anda büyük bir tekstil şirketin sahibi ve mağazalar zinciri sahibi, ayda milyonlarca lira kazanıyor ve başarısına sebep olarak ise 10 yıl öncesinde aşık olduğu ve parası olmadığı için kendini reddeden kızı gösteriyor.Her gün paylaştığınız faydalı bilgiler, haberler ve ibretlik ders veren hikayeler
  • ana sayfanıza düşsün istiyorsanız aşağıda yazan BEĞEN butonuna basın ve
  • Facebook sayfamızı beğenin...
  • Sayfamızı Beğendiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.

Bunları Gördünüz mü?

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER